
21 лютого у світі відзначається Міжнародний день рідної мови або Міжнародний день материнської мови. Міжнародний день рідної мови був започаткований у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Там же було вирішено підтримувати мовне та культурне розмаїття планети.
Наразі існує така статистика: із 6 тисяч мов, які нині існують, половина з них перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО звертає увагу людства на це важливе питання комунікації між народами.
Розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови” в Україні було видано 2002 року. З того часу ми маємо ще один день пошанування рідної мови в освітніх і культурних закладах, у спільнотах, просвітницьких організаціях і в кожній родині зокрема.
З цієї нагоди у коледжі протягом тижня на заняттях з української мови викладачами Вовк Н. Й. та Молчановою О. О. проводились заходи, що надали можливість здобувачам освіти зануритись у барви рідної мови, пізнати цікавинки, розібратися в її таємницях.
Мовознавча вікторина “Цікавинки рідної мови”









Також здобувачам освіти було надано рекомендації взяти участь у заходах, рекомендованих Освітньою платформою «Національний Фестиваль «Код Нації» в межах проведення Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів до Міжнародного дня рідної мови та Тестування на рівень володіння українською мовою.
Завдяки таким цікавим випробовуванням здобувачі освіти змогли перевірити свій словниковий запас, грамотність, вкотре осягнути значення рідного слова. Такі заходи дають чітке розуміння того, що “Держава без мови – вже не держава, а територія“. Українська мова за чотири останні століття пережила безліч придушень. В історичних довідниках найчастіше зустрічається 134 задокументованих актів придушення української мови. Це було важливим у всі часи існування нашої мови, а сьогодні найбільше, бо наші військові докладають великих зусиль, щоб Україна вистояла як держава, в якій панувало б рідне слово! Мова – то серце нації!

Дякуємо викладачам Вовк Н. Й., Молчановій О. О. за організацію, проведення цікавих заходів щодо вшанування рідного слова, здобувачам освіти – за активну участь у них.
